Moje fitness rituály

REÁLNÉ FITNESS RITUÁLY

Nový rok, kupa předsevzetí, velké cíle… Máme 1. února. Je to přesně měsíc od okamžiku, kdy si mnozí z nás dali nějaké to předsevzetí.  Aby se ale z tělesné aktivity nevytratila radost a potěšení, můsíme opravdu chtít! Sport nás musí bavit, a pak už půjde vše samo. Posilovny už se celkem vylidnily, vy to však nevzdávejte. 🙂

 

Sport byl od malička mojí vášní a závislostí, a proto chodím cvičit minimálně 5krát týdně. Je mi jasné, že to není pro každého… Ale! Když budete dodržovat několik jednoduchých zvyků, stane se pohyb nedílnou a příjemnou součástí i vašeho života.

 

RITUÁLY

 1. Důležité je, aby pohyb nebyl stereotypní. Ráda střídám posilovnu se skupinovými lekcemi. Mezi mé oblíbené patří TRX a Les Mills, nově také Core Flyte.
 2. Poslouchejte, co vám tělo a psychika říká. Potřebujete se vybít? Zkuste fitbox. Nebo se naopak zklidnit? Zajděte na jógu.
 3. Začínáte? Cvičte svahou vlastního těla. Je to nejzdravější a nejpřirozenější druh pohybu.
 4. Můj tip: běh! Ten je mojí největší závislostí. Je to neuvěřitelný relax pro tělo i mysl a navíc běhat můžeme kdekoliv a kdykoliv. Venku, v posilovně na páse, v létě i v zimě. Potřebujete jen kvalitní běžeckou obuv a v mém případě nesmí chybět hudba v uších.
 5. Nezapomínejte na regeneraci. I ta je důležitou součástí fitness rituálů. Nechat tělo vydechnout, zajděte na masáž nebo do sauny, já mám nejraději kryosaunu.

 

MOTIVACE

 1. Buďte trpěliví. Vše chce čas. Stejně jako po jednou volném dnu nepřiberete, tak ani jeden trénink vás nedostane do kondice. Není to otázka dnů, ale týdnů nebo i měsíců. Důležité je režim nastavit tak, aby byl dlouhodobě udržitelný.
 2. Začněte pomalu a dávejte si reálné cíle. Na začátku každého roku posilovny praskají ve švech, všude plno namotivovaných lidí, ale uběhne pár týdnů a v polovině února je už zase klid. Nikdy si neplánujte, že během měsíce zhubnete 10kg nebo uběhnete maraton, tyto přehnané cíle vás od cvičení postupem času naopak odradí.
 3. Nesrovnávejte se s ostatními. Ne vždy vše vypadá tak, jak to doopravdy je. Především na sociálních sítích je plno zkreslených představ o ideálech. Dobrý úhel, světlo či filtr udělají své.
 4. Poslouchejte své tělo. Každý z nás je originál, vnímejte své tělo, neignorujte pocit hladu či vyčerpání.
 5. Odměňte se. Nemusíte hned z posilovny letět pro dortík nebo sklenku alkoholu. Nejlepší motivací je nákup pěkného sportovního oblečení. Já osobně se vždy nemohu dočkat, až nový kousek v posilovně provětrám. Odměnou však může být také příjemná masáž nebo teplá vana.
 6. Cvičte v partě. Není nic zábavnějšího, než vzít do fitka kamaráda. Ale pozor, pokecat můžete u kafíčka. Ve fitku se maká. 🙂

20171125_112307.jpg

_DSC0531.jpg

 

A do komentářů mi napiště vaše motivační tipy. 🙂

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s