NOHY JAK DVĚ KONVE

Holky (teda asi hlavně holky), jsem v šoku, kolik z Vás mi psalo, že máte problém se zavodněním. To je nás opravdu tolik?! Já na to nikdy netrpěla, vždycky jsem byla jak sušená švestka :-D. A pak ze dne na den… nohy jak dvě konve, obličej kulatý jak otesánek a ruce jak jak dvě tučný větve. Jak asi vypadá tučná větev? No musely byste mě vidět tak čtvrt roku zpátky.

Nejvíce na tom stavu mi však vadilo to, že jsem se ve svém těla necítila dobře. Byla jsem permanentně nafouklá, špatně se mi dýchalo, otékaly mi nohy a dost jsem se potila.

Chtěla bych Vám v tomto krátkém článku dát pár tipů na to, jak se tý zpropadený vody zbavit. Jasně, každá z nás jsme originál, to co zabralo na mně, Vám nemusí vůbec pomoct, ale proč to nezkusit :-).

Tip č. 1:

PIJTE! Hodně pijte, já za den vypiji třeba 3,5 – 4 litry čisté vody, případně bylinkových čajů, které tělo detoxikují. Mohu doporučit například tento čaj. Je k dostání v lékárně v sypané formě, ale i v sáčcích (jako opravdový lenoch preferuji sáčky). Kúru je dobré nasadit cca na 6 týdnů, budete k tomu tedy potřebovat zhruba 4 balení. Myslím si, že takový ty speciální detox čaje jsou za prvé předražený a za druhé nefunkční.

 

Pokud nemusíte čaje, ráda doporučím prášek z pampelišky. Pampeliška působí povzbudivě na močový systém a diuretickou funkci :-). A je to mňam. Při zadání kód “HANA5” máte navíc slevu 5%. A to se vyplatí :-D.

Tip č. 2:

NEPIJTE! Trošku si protiřečím, že. Myslím tím nepít alkohol. Den po party většina nás nějaké kilo zhubne, alkohol totiž organismus odvodnění, ale ne na dlouho. Za dva dny budou vaše “zhubnutá” kila zpět i s bonusem navíc.

Tip č. 3:

Jezte diuretické potraviny. Co třeba kořenová zelenina (celer, petržel), okurka nebo brusinky. Já si strašně oblíbila petržel pečenou v troubě s česnekovým kořením! ❤

Z příloh je úplně nejlepší pohanka.

Tip č. 4:

  • Omezte sůl. Například i potraviny, které velké množství soli obsahují – uzeniny, sýry, instantní polévky apod.
  • Omezte koření.
  • Omezte kávu. – Tak to jsem nedala.
  • Omezte sladidla. – Když jsem začínala dietařit, takový ty umělý sladila viz. čokoládový toppingy byly na denním pořádku.

Tip č. 5:

Jediný doplněk stravy, který mi vážně pomohl: Kapsle BioTech USA Desert.

Tip č. 6:

Hýbejte se. Pravidelně. Správně sestavený tréninkový plán vám může pomoci. Ale na druhou stranu pozor, můžete držet vodu také z fyzického vyčerpání – pokud jste maniaci přes sport, tak není na škodu si na pár dní vydechnout. Prospěje vám to, tělo načerpá energii a pak se bude rychleji vody zbavovat.

Tip č. 7:

Nastavte si pravidelný denní režim a dodržujte spánkovou očistu.

Tip č. 8:

Pravidelně jezte. Jak jsem psala v mém předchozím článku, právě kvůli zavodnění jsem oslovila Iri. Při dietách je 30% úspěchu pohyb a 70% správně nastavený jídelníček. Ani u zavodnění organismu tomu není jinak.

Samozřejmě záleží na příčině zavodnění. Jak už jsem snad milionkrát psala, u mě to bylo způsobeno nasazením hormonální antikoncepce, kterou jsme po 2 měsících vyměnila za jinou a za následující 2 měsíce vysadila úplně. Tento hormonální šok a tolik změn ve velmi krátkém čase to všechno zapříčinil. Iri mi doporučila tzv. “Paleo” stravu. O tom, jak to ale vypadá v dalším článku.

Tip č. 9:

Snažte se na to nemyslet, odreagovat se. Když je organismus ve stresu, drží si vodu zuby nehty a i kdyby jste se zbláznili, nezlepší se to. Ať už je to stres z práce, školy a nebo jenom kvůli tomu stavu zavodnění, dívejte se na věc pozitivně. Když nejde o život, jde o h…..

Tip č. 10:

Zkuste lymfodrenáž nebo saunu.

Těžko říct, co pomohlo nejvíce. Nevím, zda to pomůže Vám. Ale po půl roce usilovného snažení jsem zase konečně téměř tam, kde jsme byla. I když těch pár ďolíčků na zadku ještě pořád mám, ale to už voda nebude. 😀

Nic není hned, proto buďte trpěliví. A pokud i vy máte nějaké osvědčené typy, určitě mi je napište do komentářů!

Hodně štěstí.

🙂

One thought on “NOHY JAK DVĚ KONVE

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s