LOVE YOUR BODY

Ahojky,

svůj první příspěvěk bych ráda zaměřila na ten nejhlavnější důvod, proč jsem s blogováním vůbec začala. Ti, kteří mě znáte z instagramu, moc dobře víte, že miluju pohyb a zdravé jídlo. Jsem na tom prostě závislá a nedokážu si představit život bez toho...

No, ale čeho je moc, toho často bývá příliš. Ještě v době, kdy jsem se vrcholově věnovala sportovnímu aerobiku, můj výdej byl opravdu obrovský, ale já se o své tělo nestarala a nedávala mu dostatek živin, které jsem potřebovala. (O tom, čím vším jsme si prošla ohledně hubnutí a příbírání někdy příště, to je na několik kapitol…) Stala se ze mě ze dne na den malá, slabá a hodně hubená holka.


Nebyla jsem schopná utáhnout závodní sestavu, hodně jsem se trápila. Ale na druhou stranu byla taaaak moc spokojená, že mám konečně “sixpack”, nohy jak dvě párátka a propadlý tváře. Ach, konečně mi i vykoukly ty klíční kosti…..


Vzhledem k tomu, že jsme dříve byla dost oplácaná, bála jsem se, že když jakkoliv polevím, jak už v jídle nebo cvičení, automaticky hned přiberu. Makala jsem víc a víc, pořád jsem se neviděla dokonalá. Když už to nešlo dál, rozhodla jsme se, že požádám odbornou pomoc. Nemyslím, tím psychiatra, v hlavně to mám dost srovnaný, ale výživového poradce. V centru mě důkladně přeměřili, vyhodnotili mé výsledky a sestavili jídelní plán na míru. Kdo nesnášíte vážení potravin, přesný režim apod., tohle by bylo něco pro vás. Ale pro mě to bylo to, co jsme potřebovala. Hlava se uklidnila, protože jsme si mohla být jistá, že jím prostě ukázkově, nic nedělám špatně. Byl to skvělý pocit! Cítila jsem se opravdu výborně.

Pak ale nastal zlom…..

Začala jsem brát hormonální antikoncepci, kterou jsem celý život odmítala.

Bála jsem se, co hormony udělají (sakra, ale přece nechci být těhotná), ale i tak jsem do toho šla. První měsíc se nedělo vůbec nic, cítila jsme se pořád fajn, váha se nehnula. Druhý měsíc taky docela OK, jen jsem začala být tak strašně unavená. Tak nepopsatelně moc, že jsem i při cestě do školy (jela jsem na zkoušku a běžně se ještě těsně před ní šprtám) v metru usnula a odjela až na konečnou (ale zkoušku jsem naštěstí stihla :-D).


V prosinci se začalo ale úplně všechno hroutit. Hádka s tátou, rozchod, začátek zkouškovýho… Tlak se všech stran. Cvičení pro mě bylo jediný vysvobození, proto jsem se do toho obula ještě dvakrát tolik.

Pak jsem si ale jednoho dne stoupla na váhu a měla o 3 kila víc než normálně!!!!! Během týdne, s tím výdejem, co jsme měla, s ukázkovým jídelníčkem. Nechápala jsem.

Během Vánoc jsem se samozřejmě držela, nic si nedopřála. Ale 1.1., když jsem opět stoupla na váhu, byla tam další dvě kila k dobru. Zhroutila jsem se.


Vzhledem k tomu, že jsem v tu dobu stále spolupracovala s výživovým centrem, domluvila jsem si konzultaci. Na InBody mi při měření vyšlo, že mám o 6,5 kilo víc než v době, kdy jsem antikoncepci nasadila. Ale, tuku ani o gram víc. Všechno byla voda! A řeknu vám, já byla sakra oteklá. V noci jsme se budila úplně mokrá, špatně se mi cvičilo, vlastně i dýchalo. Cítila jsem se jak slonice :-D.img_0030.jpg

Do fitka jsem chodila co nejvíc zahalená, tílka a upnuté legíny prostě neexistovaly…

Ihned po návštěvě centra jsem antikoncepci vysadila a čekala, kdy to konečně odteče a budu to zase stará dobá “já”. Bylo to opravdu na palici, probrečela jsem každý večer do polštáře. Nenáviděla jsem se, byla jsme sama sobě odporná. Styděla jsem se kamkoliv chodit, nosila jsem jenom volný oblečení, aby si nikdo té změny nevšiml. A pořád jsem čekala. A čekala…. A utekl týden, dva týdny, měsíc a ono se (sakra!!!!) nic nedělo.

IMG_0222


Jednoho dne mi napsala moje “instagramová kamarádka” Iri, zda jsem s tím jídelníčkem od výživového poradce spokojená?! Proč bych jako neměla být, však jsem se v létě cítila naprosto skvěle, měla jsem boží výsledky. Ale vlastně mě popíchla a já začla přemýšlet, proč se vlastně nic neděje. Antikoncepci přeci neberu už dva měsíce, váha se nehýbe, voda neodtéká.

Domluvily jsme se, že se mi pokusí pomoci. Úplně jsme překopaly jídelníček (jak momentálně jím, vám napíšu jindy) a hurá, začalo se to hýbat!!! Za to ti moc děkuji! <3.


Takhle vypadám nyní, mám dvě kila navíc. Ale pozitivní mysl dělá stejně nějvíc 🙂

Ještě jsem nad zlem jménem “Hormonální antikoncepce” úplně nezvítězila, pořád si nepřipadám úplně fit, ale je fakt, že to chce čas a i hlava je velký nepřítel. Každopádně pomalu se to hýbe a jsem štastná. Začínám se zase cítit dobře. Fyzicky a hlavně psychicky.

Holky, pokud opravdu nemusíte, prášky do sebe vůbec necpěte. Já je brala celkově 3,5 měsíce a napáchalo to tolik zla. Ale všechno zlý je pro něco dobrý, tak uvidíme… 🙂

Krásný den.

H.

PS: Na závěr mám na Vás otázku. O čem by měl být další článek, co by Vás zajímalo? 🙂

3 thoughts on “LOVE YOUR BODY

    1. To je moc milé, Kristy! Děkuji…Doufám, že to bude mít smysl a pár čtenářů se najde. Hezký večer. H.

      Like

  1. Hani je taky mozny,ze ten typ antikoncepce Ti nesedl.Kamaradku zase bolela hlava po ty jeji. Dneska v tech lepsich antikoncepcich uz je minimum hormonu nez jak to bylo driv.Ja po te sve zavodnena nejsem, ani jsem nepribrala a jsem stejna jako bez ni. Beru takovou,ktera ma jen dva hormony, ktere jsou temer totozne s hormony, ktere uz v tele mame a taky je to na ni znat. Ale tim nejsem pro to,aby ji kazdy bral.Ja ji neberu od 15, ale od 20 a jednou za cas alespon na pul roku vysadim, abych telo vycistila, coz mi poradila i lekarka 🙂 Ale je pravda ze kazde telo je jine a na kazdeho cokoli pusobi ruzne.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s